Ratownictwo Medyczne i Transport Sanitarny

Koordynator

Telefony alarmowe 112; 999

ZRM udziela pomocy osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia i życia, które znajdują się poza szpitalem.

Nasz zespół ratownictwa medycznego zalicza się do zespołów podstawowych, w skład którego wchodzi dwóch ratowników medycznych, w tym jeden z funkcją kierowcy.

Zespół podstawowy ratownictwa medycznego stacjonujący w Chełmży działa w zasięgu miasta Chełmży oraz wielu gmin m.in: gmina Chełmża, Papowo Biskupie, Łysomice, Łubianka. Poza tym, ZRM zabezpiecza zasięg około 20 kilometrów autostrady A1 (7 bram awaryjnego wjazdu na autostradę oraz 2 MOPY-ów) i 30 km drogi krajowej 91. W pobliskim Ostaszewie funkcjonuje Pomorska Strefa Ekonomiczna, w której codziennie i całodobowo przebywa 3000 osób

W związku z powyższym, zabezpiecza ludności w liczbie około 37000. Rocznie realizuje około 4000 zleceń wyjazdu.

Wyposażenie ambulansu jest w najwyższym europejskim standardzie oraz zgodne z wymogami zawartymi w rozporządzeniu właściwego ministra.

Transport sanitarny realizowany jest przez dwuosobowy zespół ratowników KPP.

Karetka transportowa wyposażona jest w defibrylator AED, sprzęt do przyrządowego udrażniania dróg oddechowych i prowadzenia wentylacji zastępczej, co zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa dla pacjenta.

Realizujemy transporty Szpitalne, oraz POZ